🔔Doprava pro zásilky nad 1500 Kč Zdarma na Balíkovnu 🔔
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Hodinky
  4. Dětské hodinky
18.10.2022
Hodinky

Dětské hodinky

Dětské hodinky jsou perfektním dárkem pro dívky i chlapce, když nastupují do první třídy, k narozeninám či jen pro radost. Jednou z nejkrásnějších vlastností dětí, zvláště v předškolním věku, je jejich schopnost „zmizet“ v okamžiku a úplně ztratit pojem o čase. Kdy je tedy ten správný okamžik, aby rodiče uvažovali o koupi náramkových hodinek pro své dítě? A jaké hodinky jsou pro děti nejlepší?

V jakém věku jsou hodinky pro děti vhodné?

Hodinky se doporučují kolem 6 roku dítěte, jelikož v tomto věku již děti zvládají určování času, tudíž má smysl jim hodinky pořídit. Za nejideálnější čas obdarování hodinkami je považován nástup do první třídy. Hodinky by měly mít tradiční ciferník, nikoliv digitální, jelikož na něm se mnohem lépe naučí vnímat čas. Zpočátku je vhodné zvolit hodinky s přehledným číselníkem a jasnými čísly, aby byla pro ně orientace snadná. Rozhodně nejsou vhodné číselníky s římskými číslicemi.

Proč hodinky dítěti pořídit?

Pokud se dítě učí číst hodiny, náramkové hodinky jsou skvělou příležitostí, jak toto učení převést do praxe. Je mnohem snazší ukázat na ciferník hodinek vašeho dítěte a vysvětlit, jak by měly být ručičky v určitou dobu. Hlavní výhodou hodinek je, že se stačí pouze podívat na zápěstí a okamžitě zjistí, kolik je hodin. Ačkoliv v dnešní době mají děti již chytré telefony, ne vždy je mají po ruce, jelikož telefony jsou těžší a větší, a proto se často nachází ve školní tašce nebo v kapse bundy. Nepochybným důvodem nošení hodinek je, že slouží jako módní doplněk a děti se s nimi cítí dospěleji a sebevědoměji.

Barva, design a materiál hodinek

Pro mnoho dětí je důležitá barva a samotný design. Dívky často preferují hodinky s motivy princezen, srdíček či kytiček, zatímco chlapci mají raději hodinky s motivem fotbalu, letadel či autíček. Dětské hodinky musí být odolné, jelikož jsou podrobeny ze strany dětí velké zátěži. Z toho důvodu jsou hodinky od značky JVD vyrobeny z odolné slitiny kovů a minerálního tvrzeného sklíčka, které chrání ciferník hodin. Samotný náramek je vyroben z otěruvzdorného polyuretanu, aby hodinky nebyly těžké a dobře se s nimi dětem psalo.

Potěšte svou ratolest krásnými náramkovými hodinkami, díky kterým bude mít přehled o čase a poslouží i jako módní doplněk.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
🍀Nepropásněte novinky a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit.

2014-2020 © OK-šperky.cz - Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz