Potřebujete poradit?
Piercing do obočí z chirurgické oceli
Všechny naše piercingy určené do obočí jsou univerzální (unisex). Vyrobeny jsou z lesklé ušlechtilé oceli, Acrylu nebo titanu.
Proč skončit u obočí, vyzdobte se i těmito piercingy ↦ do bradavky | do nosu | do jazyka | do ucha | s krystaly Swarovski
Můžu si s piercingem pořád trhat či voskovat obočí?
Ve zkratce, ano. Ačkoliv by si přímo po zákroku propíchnutá oblast měla užívat klidu a odpočinku, později již kosmetickým úpravám kůže nic nebrání. Počkejte však, než se rána na 100 % zacelí! Vyhnete se tak riziku infekce. Před samotným trhání či voskováním pak piercing z obočí raději vyjměte, ať si jej nepoškodíte a lépe se vám pracuje s pinzetou. Samozřejmostí je také dostatečné opláchnutí vodou a dezinfekčním mýdlem před i po.
Je piercing v obočí navždy?
Každý piercing, který vede skrz plochou kůži jako obočí, má tendence pohybovat se směrem povrchu kůže. Piercingy v obočí tak nelze považovat za skutečně permanentní. Mohou vám vydržet několik měsíců až let, déle však nejspíš ne. V průběhu času z obličeje opadávají staré vrstvy kůže a jsou nahrazovány novými. Nové buňky se pak derou na povrch a piercing společně s nimi. Důležité je vytipovat moment, kdy piercing z obočí vyndat, jinak si zaděláváte na jizvu. Šperk vyndejte pokud: 1) zbývá jen velmi tenká vrstva kůže, která jej drží, 2) kůže kolem piercingu červená nebo se odchlipuje, 3) obočí a chloupky v okolí piercingu přestanou růst. Nový piercing si poté můžete nechat udělat až poté, co se otvor zcela zacelí.
Co když jej potřebuji skrýt?
Chápeme, že existují životní momenty, kdy můžete chtít svoji ozdůbku skrýt. Během prvních dvou měsíců však důrazně nedoporučujeme piercing z obočí vytahovat. I poté není dobré nechávat otvor prázdný po dobu delší než pár hodin. Šalamounským řešením nutnosti skrytí může být dočasné nahrazení šperku průsvitnou skleněnou náhražkou, která bude pro většinu lidé téměř neviditelná.