⚡Rezervace spuštěna!!🍀Návštěva prodejny je možná,ale jen po předchozí rezervaci⚡

Bonusy pro vásdárkové balení apod. ZDARMA

Osobní přístupke každému zákazníkovi

Doprava ZDARMA nad 2000 Kčplatí pouze pro Českou republiku

Garance záruky2 roky na výrobek, 14 dní na vrácení peněz

Infolinka +420 737 290 660volejte od 9:00 do 15:30 hod

Doprava od 39 Kč

  1. Úvod
  2. Obchodní podmínky
  3. Jak změřit velikost prstenu ?
Velikosti prstenů
Vždy doporučujeme zajít do zlatnictví a nechat se přeměřit. Je to pro kontrolu a pro vaši jistotu, že objednáte správné velikosti. Používáme jen standardní velikosti používané v EU. JESTLIŽE NEMŮŽETE SE NECHAT ZMĚŘIT,DOPORUČUJEME ZAKOUPIT MĚŘÍCÍ PÁSEK.
JE TO NEJSPOLEHLIVĚJŠÍ METODA DOMÁCÍHO ZMĚŘENÍ.
Zákazník ručí za uvedené velikosti v objednávce.
 

Abyste si vybrali prsten, který vám „padne“, je nutné nejprve určit jeho velikost.

  • V našem e-shopu číslujeme prsteny dle velikosti vnitřního obvodu prstenu. Velikost 54 pak tedy odpovídá vnitřnímu obvodu 54mm nebo průměru 17,2 mm podle tabulky. Pokud znáte spíše zlatnickou míru Vašeho prstenu ( např. 54, 56, 59 apod.), která je dána obvodem prstenu v milimetrech, pak se stačí podívat do naší tabulky a vyhledat si kterému vnitřnímu průměru nejlépe odpovídá tato hodnota.
  • Pamatujte, že během dne se obvod prstu mění. Je tedy vhodné měřit spíše odpoledne nebo večer, kdy jsou prsty trochu opuchlé. Prsten vás pak nebude tlačit. V zimě jsou prsty díky mrazu trochu užší, v parném létě zase více nateklé.
  • Doporučuje se proto měřit obvod prstu v klidu při pokojové teplotě, nemělo by to však být po nějaké předchozí námaze. Je rovněž nutné počítat s tím, že prsten musíme zcela pohodlně přetáhnout přes kloub. Měřící pásek tak nesmí být utažen příliš těsně. Pokud máte v plánu objednat masivnější prsten, doporučujeme zvolit o číslo větší velikost. To platí pro prsteny široké více než 6 mm.

Tabulka velikostí prstenů

 

Jak zjistit správnou velikost prstenu?

 

Chcete obdarovat své blízké hezkým prstenem? Ale nevíte jak zvolit správnou velikost prstenu? Máme tu pro Vás pár nápadů.

 

• Upozorňujeme, že se může tloušťka prstu během dne (nepatrně) mění. Pokud chcete velikost prstenu změřit co nejpřesněji, tak měřte při běžné pokojové teplotě, když jsou ruce v klidu alespoň několik minut.

• Nezapomeňte na to, že prsten budete muset přetáhnout přes kloub. Během měření nemějte měřící kroužek příliš silně utažený.

• Rozmyslete si pečlivě, na kterém prstu Vám bude prsten nejpříjemnější k nošení.
Pokud máte zájem o širší a masivnější prsten, tak si objednejte o jedno číslo větší velikost.


1. Pokud potřebujete zjistit správné velikosti prstenů:
Zajděte si ve Vašem okolí ke zlatníkovi, aby Vám řekl správnou velikost, ale POZOR ne každý zlatník je zlatník, ale jen prodejce šperků poté by Vám náš prsten nemusel sedět správně, proto raději vyzkoušejte dva a nebo více zlatníků a jestli se shodnou na stejné velikosti měla by to být opravdu ta Vaše velikost.

2. Nebo si nejprve u nás zakupte měřící pásek:DOPORUČUJEME

Tento náš měřící pásek se kterým se budete moc změřit kdykoliv z pohodlí domova. A nebo změřit i své přátelé.

Pokud si měřící pásek zakoupíte počítejte i si tím, že si ho musíte zkusit sundat (především, aby šel sundat přes kloub), aby jste se nezměřili podle pásku například moc natěsno a nezvolili poté i špatnou velikost, pokud máte větší klouby zkuste si pásek nasadit i sundat raději vícekrát, aby kroužek přes kloub šel nasadit, nepadal, ale i tak se dal sundat a netlačil nebo nebyl naopak moc volný.
https://www.ok-sperky.cz/ok-sperky/eshop/0/0/5/2354-Merici-pasek

https://www.ok-snubniprsteny.cz/ok-snubniprsteny/eshop/0/0/5/2317-Merici-pasek

3. Pokud už dotyčná osoba prsten má:
Když víte, že už prsten dotyčná/ý má a nosí ho na prstu který by jste potřebovali například prsteníček (zásnubní prsten na levé ruce)...(nezapomeňte, že každý prst má jinou velikost tak, aby jste nezměřili jinou velikost jiného prstu) můžete si prsten změřit z vnitřního průměru jednoduše šuplérou, budete to vědět ihned v milimetrech a poté se můžete podívat do naší tabulky velikostí a tam zjistíte, jakou velikost vlastně potřebujete.

Pokud doma nemáte šupléru tak s prstenem můžete zajít rovnou ke zlatníkovi a ten Vám přesnou velikost řekne ihned na místě. Ale musíte co nejrychleji, aby si toho dotyčná osoba nevšimla a nezačala něco tušit, když by nemohla najít svůj oblíbený prstýnek a nebo ještě hůř, aby nebyla smutná, že ho ztratila.

4. Pokud nechcete v zapůjčení prstenu vzbudit podezření:

Můžete si prsten obkreslit na papír raději víckrát pro jistotu. Obkreslete prsten vždy ze vnitřního tak i z vnějšího obvodu prstenu. Zkušený zlatník by podle tohoto nákresu měl změřit tu správnou velikost. 
A nebo pokud máte silnější prsty než daná osoba které chcete koupit prsten, můžete si prsten dát na svůj prst a označit si čárkou na prstu kde prsten končí, a jít ke zlatníkovi a ten Vám zjistí tu správnou velikost pomocí trnu / kuželu kterou potřebujete.

5. Nenápadně se vyptávejte a nebojte se použít i malou lest:

Pokud máte na nákup prstenu dostatek času, můžete se s předstihem na velikost prstenu vyptávat a nebo se pokusit použít malou lest. 
Jako záminku Vám mohou posloužit blížící se narozeniny některého člena Vaší rodiny, kamarádky či jiné osoby, ale i tak jí můžete požádat o pomoc s výběrem dárku v podobě prstenu. Doporučujeme vybrat si především takového příslušníka, který má podobnou velikost rukou především prstů jako dotyčná osoba i třeba s podobný stylem a společně vyberete “dárek” který by Vám nakonec odhalí velikost, která jí přesně padne.

 

6. Zeptejte se přátel nebo někoho z rodiny příslušné osoby:

Přátele darovávané nebo třeba sestru své přítelkyně můžete spolehlivě zasvětit do svých záměrů a mohou Vám být při zjišťování velikosti prstenu velmi nápomocní, nebo také maminka a její nejbližší kamarádka. Je tu i šance, že velikost budou rovnou znát. Nebo se mohou na velikost nenápadně zeptat, případně mohou navrhnout společné nákupy s dotyčnou a návštěvu klenotnictví, a při zkoušení šperků zjistit správnou velikost prstenu a pak Vám ji jen prozradí, jakou velikost přesně potřebujete a třeba i styl který by se jí líbil.

 

7. Porovnejte velikost s jiným prstenem:

Někdy se nemusí žádná z předchozích metod podařit a budete si muset vystačit s odhadem velikosti. V takovém případě můžete milovanou osobu nenápadně přemluvit, aby si vyzkoušela Váš prsten (pokud nějaký prsten máte), a potom okem porovnat, jak by měl vypadat prsten s ideální velikostí. U přítelkyně může posloužit například zásnubní prsten její kamarádky, který si může popřípadě vyzkoušet. Tím získáte nejen představu o velikosti jejího prstenu, ale můžete se rovnou zeptat, jaký styl zásnubního prstenu by se jí líbil. Ale to by už především mohla něco začít tušit, takže opravdu opatrně pokud chcete velké překvapení.

8. Můžete si i zkusit porovnat ruce:

Další metoda, kdy budete velikost pouze odhadovat, ale ani to nemusí být na škodu. Tento způsob se dá dobře použít, pokud vybíráte prsten pro osobu opačného pohlaví. Rozdíl ve velikosti rukou ženy a muže je značný, takže třeba pánský malíček odpovídá zhruba velikosti dámského prsteníčku. A naopak dámský prostředníček bude zhruba velikosti pánského prsteníčku.

Nemusí to tak, ale být vždy, takže zkuste ruce svého protějšku pořádně omrknout.

 

9. Změřte velikost, když spí:

Ti nejodvážnější z Vás se mohou pustit do výzvy v podobě měření velikosti prstenu, až bude Vaše druhá polovička spát (Upozorňujeme, že je lepší když má tvrdý spánek než lehký, aby jste ji nevzbudil).

První možností je změřit přímo velikost prstu, na který bude prsten určený. K tomu Vám může posloužit buď měřící pásek (tip č. 2).

Bude to, ale vyžadovat skutečně tvrdý spánek a vysokou míru šikovnosti a obratnosti z Vaší strany, jí především nevzbudit, jinak můžete přítelkyni nebo manželku vzbudit a také pěkně vyděsit.

Druhou možností je změřit prsten, což využijete v případě, že ho Vaše partnerka prsten nesundává během dne z ruky, ale odkládá ho pouze během spaní, koupele či mytí nádobí. Právě její spánek nebo mytí nádobí je pro Vás tou nejlepší příležitostí, kdy si můžete prstýnek “vypůjčit” a změřit jeho rozměry jedním z výše popsaných způsobů (viz tipy č. 3 nebo 4).

 

10. Prostě se zeptejte:

To, že se milované osoby na rovinu zeptáte na velikost jejího prstenu, ještě neznamená, že jste vyzradili celé překvapení. Pokud se jedná o dárek, bude se jistě o to víc těšit.

A především u nákupu zásnubního prstenu navíc ani nebude netušit, kdy a při jaké příležitosti žádost o ruku přijde, jaký vyberete prsten, takže o překvapení určitě nepřijde.

Nebo se jí rovnou můžete zeptat na všechny velikosti prstů na obě ruce, a z toho by mohla být v šoku a hlavně překvapená nejspíše i zmatená proč po ní chcete změřit všechny prsty a obě dvě ruce. Změřit si je může naším měřícím kroužkem (tip č. 2) anebo s ní zajít ke zlatníkovi, aby si nechala změřit všechny velikosti. Hlavně si v tomto případě nezapomeňte napsat všechny velikosti správně.

 

11)Abyste si vybrali prsten,

který vám „padne“, je nutné nejprve určit jeho velikost. Obvod měřeného prstu odpovídá vnitřnímu obvodu prstenu = velikost prstene. Neznáte-li obvod, lze využít průměr některého Vašeho prstenu, viz.tabulka.

Pamatujte, že během dne se obvod prstu mění. Je tedy vhodné měřit spíše odpoledne nebo večer, kdy jsou prsty trochu opuchlé. Prsten vás pak nebude tlačit. V zimě jsou prsty díky mrazu trochu užší, v parném létě zase více nateklé. Doporučuje se proto měřit obvod prstu v klidu při pokojové teplotě, nemělo by to však být po nějaké předchozí námaze. Tvrdé materiály se vašemu prstu nepřizpůsobí tak jako zlato či stříbro. Je rovněž nutné počítat s tím, že prsten musíme zcela pohodlně přetáhnout přes kloub. Měřící pomůcky tak nesmí být utaženy příliš těsně. Pokud máte v plánu objednat masivnější prsten, doporučujeme zvolit o číslo větší velikost. To platí pro prsteny široké více než 6 mm.

Novinky z našeho blogu

Cutie Jewerlly šperky pro děti
17.09.2021 Výrobci
Cutie Jewerlly šperky pro děti
Chtěli byste, aby se Vaše malé holčičky cítily jako opravdové princezny? Pokud ano, tak je značka Cutie Diamonds stvořena přímo pro Vás. Jak už slovo ... číst celé
Kouzelné andělské zvonky
Kouzelné andělské zvonky
Engelsrufer dobyl srdce milovníků šperků.Naši strážní andělé, jsou krásně propracované stříbrné rolničky s jemnými zvuky zvonků, které nám navodí poci... číst celé
Šperky z chirurgické oceli - ideální vánoční dárek
Šperky z chirurgické oceli - ideální vánoční dárek
ako každý rok už se blíží čas Vánoc a obdarovávání vašich blízkých. Začínáte se pomalu poohlížet po vánočních dárcích, ale nemáte zatím představu, co ... číst celé
Šperky s pravými říčními perlami
Šperky s pravými říčními perlami
Gaura Pearls byla založena v roce 2007 jako malá rodinná firma vyrábějící přírodní perlové a stříbrné šperky. číst celé
Přihlašte se k odběru novinek
Můžete se kdykoli odhlásit.

Bonusy pro vásdárkové balení apod. ZDARMA

Osobní přístupke každému zákazníkovi

Doprava ZDARMA nad 2000 Kčplatí pouze pro Českou republiku

Garance záruky2 roky na výrobek, 14 dní na vrácení peněz

Infolinka +420 737 290 660volejte od 9:00 do 15:30 hod

2014-2020 © OK-šperky.cz - Všechna práva vyhrazena. Design od OndrejDvorak.com
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.