Piercing do pupíku z chirurgické oceli
Proč skončit u bříška, vyzdobte se i těmito piercingy ↦ do bradavky | do nosu | do jazyka | do ucha | s krystaly Swarovski
Piercing v bříšku jako recept na spokojený život
Piercingy na těle zdaleka nemusí být jen ozdůbkou či módním doplňkem. V některých kulturách jsou brány jako nepostradatelná část spirituálního pohodlí jedince. Praktikující hinduisté a příznivci alternativní medicíny věří, že propíchnutí pupíku podporuje či přímo zlepšuje funkci třetí čakry. Ta kontroluje emoce, sílu vůle a sebeúctu. Navíc také řídí veškeré tělní orgány včetně slinivky a jater. V tomto smyslu tak můžeme piercing v pupíku chápat jako „zátku“, která drží v těle pozitivní energii a zároveň také brání té negativní, aby ohrozila vaši fyzickou i psychickou rovnováhu.
Pro koho je vhodný
Tradičně se ozdoba umisťuje do horní poloviny pupíku, kterou pak profesionál provádějící piercing spojí se spodní. Možnost absolvovat tento proces není bohužel shůry přislíbena všem lidem. Musíte mít tu správnou anatomii pupíku. Horní „klapka“ musí být dostatečně široká. Alespoň tak, aby mohla ozdoba volně viset bez odporu. Pokud tedy máte pupík, který se při sezení zavírá, nemůžeme vám piercing na bříšku doporučit. Vzniklý tlak by při sezení nutil šperk k neustálému pohybu a namáhal by vaši kůži. Stejně tak piercing v pupíku nedoporučujeme lidem s pupíky tvarovanými směrem ven.
Jak se starat o piercing v pupíku
Alespoň minimální pozornost byste svému piercingu měli věnovat každý den nošení. Zejména pak první týden po vpíchnutí. Během období, kdy se rána hojí byste se neměli dotčeného místa vůbec dotýkat, pouze jej 2x za den opláchnout mýdlovou vodou a následně usušit papírovou utěrkou. Přílišné péči o hojící se piercing se však doporučujeme vyvarovat. Moc mýdla může dráždit jemnou pokožku a zpomalit proces zahojení. Po zahojení si vystačíte s laxnějším režimem. Místo stačí jen zběžně oplachovat při běžném sprchování. Je to snadné.