🔔Doprava pro zásilky nad 1500 Kč Zdarma na Balíkovnu 🔔
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ocelové šperky
  4. Smuteční šperky na popel zesnulého

Smuteční šperky na popel zesnulého

Ztráta milované osoby je to nejtěžší, co nás může potkat. Neexistuje žádný špatný ani dobrý způsob, jak během této doby truchlit a uctít odchod milované osoby. Součástí procesu zármutku je naučit se vážit si vzpomínek na dotyčnou osobu, aniž byste v sobě drželi bolest z jejího odchodu. Uchovat vzpomínku na konkrétní osobu a udržet ji blízko sebe může být jednodušší, než si myslíte, a to vytvořením osobního krásného šperku, který bude ukrývat popel zesnulého.

Přívěsek na popel

Popularita smutečních šperků dosáhla svého vrcholu během viktoriánské éry. Módu zpopularizovala královna Viktorie, která byla tak zdrcena smrtí svého manžela prince Alberta, že po zbytek života nosila smuteční šperky. Lidé v této době často umírali sami, izolovaní od svých blízkých kvůli strachu z vysoce nakažlivých nemocí, jako je cholera, neštovice či spalničky. V průběhu 17. a 18. století se začaly vyrábět šperky nesoucí jméno, datum úmrtí a společenské postavení zesnulého. Do šperků se dříve ukládal nejen popel, ale i vlasy, zuby, kosti či lebky zesnulých. Smrt a smutek dříve symbolizovaly sepjaté ruce, kukly, kosti a šípy. Smuteční šperk by měl být radostnou vzpomínkou na Vašeho blízkého, proto si můžete vybrat z mnoha provedení a barev dle Vašich preferencí.

 

Smuteční šperk je přívěsek, který si můžete zavěsit na řetízek či náramek. V přívěsku je dutinka, do které vsypete malé množství popela zesnulého. Všechny šperky jsou vyrobeny z nerezové chirurgické oceli, což je hypoalergenní kov, který nekoroduje a ani se nešpiní. Navíc tyto šperky jsou nenáročné na údržbu a jsou cenově přijatelnější ve srovnání s jinými kovy. Vybrat si můžete z více než 20 druhů šperků včetně náušnic. Pokud si objednáte smuteční šperk, přijde Vám domů ozdobná krabička se šperkem společně s návodem, jak popel zesnulého do šperku vsypat. Případně se lze domluvit i s pohřební službou, která tuto službu nabízí.

 

Smuteční šperky slouží jako projev náklonnosti k někomu, koho jste hluboce milovali a nemůžete na něj přestat myslet. Navíc smuteční šperky jsou velmi elegantní a při výrobě jsou použity vysoce kvalitní materiály, tudíž Vám šperky vydrží dlouho krásné a lesklé. Smuteční šperk je tak dokonalým doplňkem.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
🍀Nepropásněte novinky a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit.

2014-2020 © OK-šperky.cz - Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz