🔔Doprava pro zásilky nad 1500 Kč Zdarma na Balíkovnu 🔔
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Piercing
 4. Piercingové šperky
13.06.2019
Piercing

Piercingové šperky


Při aplikacích piercingu se používají různé druhy šperků. Jednotlivé šperky je možné získat v různých tloušťkách, délkách a materiálech. Ty nejčastěji užívané šperky uvádí následující přehled.

Obsah

 • 1Kroužek
 • 2Činka
 • 3Obočovka/banánek
 • 4Pupíkovka
 • 5Špička
 • 6Podkova
 • 7Mikrodermál (MD)
 • 8Surface (surfejs) šperk
 • 9Falešný piercing

Kroužek

Kroužek

Snad nejčastějším šperkem je kroužek. Jeho využití je možné téměř pro jakýkoliv druh piercingu. Kroužek může být buď s kuličkou nebo se segmentem (tzv. hladký kroužek).

V anglické terminologii se obvykle užívá označení Rings.


Činka

Činka

Velmi rozšířeným šperkem je též činka. Často se - ozdobena blyštivými kuličkami - užívá například pro piercing jazyka, uší či genitálií.

V anglické terminologii se obvykle užívá označení Barbell.Obočovka/banánek

Dalším poměrně obvyklým šperkem je též obočovka nebo jiným názvem banánek. Je to mírně prohnutá činka zakončená kuličkami na závit.

V anglické terminologii se obvykle užívá označení Curved Barbell nebo Bananabell.


Pupíkovka

Variantou obočovky je tzv. pupíkovka určená pro piercing do pupíku. Od obočovky se liší tím, že spodní kulička je výrazně větší než horní a bývá vylepšena např. blyštivým kamínkem nebo jinou (často velmi výraznou) ozdobou (k upoutání pozornosti). Někdy je spodní kulička nesnímatelná.

V anglické terminologii se obvykle užívá označení Navel Barbell.


Špička

Špička

Pro piercingy horních a dolních rtů se používají špičky.

V anglické terminologii se obvykle užívá označení Labret.Podkova
Podkova

Obdobně jako je rozšířen kroužek se užívá i šperk ve tvaru podkovy. Jedná se o neuzavřený kroužek, jehož konce jsou ozdobeny na závit našroubovanými kuličkami nebo hroty.

V anglické terminologii se obvykle užívá označení CircularBarbell.
Mikrodermál (MD)

Tento šperk je obvykle titanový a skládá se ze dvou částí. Obě části jsou spojeny závitem. Spodní - plochá - část se implantuje malým otvorem pod kůži, horní část pak vyčnívá nad kůží a je obvykle zakončena kuličkou nebo například kamínkem ozdobenou placičkou.

V anglické terminologii se užívá též označení Dermal Anchor.


Surface (surfejs) šperk

Tento šperk je určen pro aplikace tzv. surface piercingů. Proto má speciální tvar (připomínající písmeno U), aby se udržel na ploché kůži. Oba jeho konce jsou kolmo nebo téměř kolmo zahnuty. Použití je například pro piercing na prsní kosti (sternum).

Existuje i varianta šperku polosurfejs, kdy je zahnuta jen jedna jeho strana. Například pro Christinu je tento šperk vhodný.


Falešný piercing

Falešný piercing

Tento druh piercingové náušnice se používá ke zdobení ucha. Piercing je určen k aplikaci do ušní dírky mající standardní průměr, avšak vizuálně má působit jako by ucho bylo ozdobeno piercingem typu plug (neboli tunel) či roztahovák, tzn. náušnicí s velkým průměrem v roztažené ušní dírce. Piercing je vyroben obvykle z chirurgické oceli 316L nebo z materiálu potaženého chirurgickou ocelí, dále se vyrábí též z různých organických materiálů jako je rohovina, kost nebo dřevo.

V anglické terminologii se obvykle užívá označení Fake plug nebo Fake taper.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
🍀Nepropásněte novinky a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit.

2014-2020 © OK-šperky.cz - Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz