- Štítky blogu
- Ocelové šperky
- Šperky z chirurgické oceli
- Snubní prsteny
- Dětské náušnice
- Stříbrné néušnice
- Stříbrné šperky
- Náramky z chirurgické oceli
- Náhrdelník na popel
- Dívčí hodinky
- Hodinky pro kluky
- Hodinky pro Holky
- Dětské hodinky
- Pietní náhrdelník
- pietní přívěsek
- pamětní přívěsek
- Šperk na popel
- Smuteční šperk
- naušnice
- První náušnice pro dítě
- Náušnice pro miminka
- Dětské náušnice zlaté
- naušnice dětské
- Zlaté dětské náušnice
- Klučičí hodinky
- Dárky pro ženu
- Chlapecké hodinky
- Stříbrné náhrdelníky
- Ocelové náramky se sladkovodními perlami
- Náramek s perlou
- Perly
- Dámské náramky
- Ocelové náramky
- Náhrdelník
- Sběratelská edice
- Náhrdelníky Harry Potter
- Vánoční dárky
- Vonné svíčky
- Harry Potter
- Levný dárek
- Super dárek
- Dárky pro chlapy
- Dárky pro děti
- Výběr dárků
- Dárky pro muže
- Zltaté náušnice
- Naši strážní andělé
- Cutie Diamonds
- Zippo zapalovače
- stříbrné řetízky
Potřebujete poradit?
Informace o prstenech
Co je to rhodiování?
Rhodiování je pokovení zlata rhodiem (platinovým kovem) aby dostalo svou jasně bílou barvu. Je to principielně to samé, jako zlacení stříbra. Tenká vrstva bílého kovu se časem ze šperku stírá a ukazuje se barva bílého zlata, které je mírně nažloutlé.
Existuje bílé zlato, které se nemusí rhodiovat?
Ano existuje. Je to relativně nová surovina. Je to slitina čtrnáctikarátového zlata s větším množstvím palladia (další z platinových kovů). Toto zlato je bílé, avšak jeho bělost je menší, než u zlata rhodiovaného. Kvůli většímu obsahu platinových kovů je toto zlato těžší a také se složitěji zpracovává.
Co je tedy ideální volba, pokud chci výrobek z bílého zlata?
Porhodiované palladiové zlato. Když se vrstvička rhodia začne stírat, je rozdíl tak malý, že šperk nezežloutne. Navíc je palladiové zlato tvrdší a z tohoto důvodu na něm rhodium vydrží déle.
Proč je platina tak drahá?
Ceny našich šperků se odvíjí od jejich váhy a v některých případech složitosti výroby. Platina má vyšší hustotu než zlato, je tedy těžší. Navíc její zpracování je vysoce odborná práce a v Čechách neexistuje moc firem, které se zabývají ruční výrobou platinových šperků. Například snubní prsteny z platiny vyžadují až 10 hodin leštění, aby byly bezchybně lesklé.
Chci bílé snubní prsteny, ale nechci investovat do zlata; ocel, nebo stříbro?
Doporučuji ocel. Je z kovů, které používáme nejtvrdší a nejodolnější. Nečerná tak, jako stříbro, které je zároveň nejměkčí z kovů, které používáme. Samozřejmě má stříbro svou charakteristickou barvu a i jiné vlastnosti, kvůli kterým jej některé páry volí. Určitě je dobré si stříbrné prsteny koupit u nás.
Proč jsou kombinované prsteny u vás tak drahé?
Vyrábíme je ručně a technologie je velmi složitá. V nabídce ale máme i pro Vás řešení- ocelové prsteny se zlatem. Do ocelového kroužku je napružen pruh zlata. Tento výrobek je velice kvalitní. Barva obou materiálů je stálá, navíc ocel díky svým vlastnostem dodá prstenu odolnost a tvrdost.
Lze do ocelových prstenů fasovat kameny?
Lze. Na začátku naší práce s ocelovými prsteny jsme do nich fasovali i kubickou zirkonii, ale tyto kamínky často vypadávaly. Nelze je totiž dostatečně přitlačit do prstenu. Z tohoto důvodu nyní do ocelových prstenů fasujeme pouze brilianty, které jsou dostatečně odolné. Za rok 2009 jsme neměli ani jednu reklamaci na kámen vypadlý z ocelového prstenu.
Ocelové prsteny ale nelze sundat z nateklého prstu.
Je pravda, že ocel je mnohem odolnější než zlato a například lékařům dělá problém je sundat. To jsou ale velmi extrémní situace. Pokud budete mít ocelový prsten, stane se Vám úraz na ruce doporučuji jej ihned sundat. Pokud budete v bezvědomí, sundají je hasiči, ale celá záležitost je bolestivá. Je to jedna z nevýhod oceli, ale myslím si, že je vyvážena dalšími dobrými vlastnostmi tohoto kovu. Je na Vašem uvážení, pro jaký materiál se rozhodnete.
Jaký je vlastně rozdíl mezi kubickou zirkonií (zirkonem) a briliantem?
Kubická zirkonia (obecně nazývána zirkon) je syntetický kámen. Jeho tvrdost je nižší, než tvrdost briliantu. Je vhodné ji použít na šperky, které nejsou moc vystaveny tření, protože se snadno poškrábe a ztratí svůj lesk. Například na snubní prsteny doporučujeme použít briliant, který bude mít lesk a brilanci i po mnoha letech nošení. Do náušnic, na kterých chcete mít velký kámen lze vložit kubické zirkonie.
Je rozdíl mezi diamantem a briliantem?
Ne. Briliant je diamant vybroušený do briliantového brusu. Pokud je tento brus dokonalý, lze sledovat efekt srdcí a šípů (hearts and arrows). Doteď byl tento efekt pouze na briliantech. Nyní existuje i nový brus čtvercových diamantů s tímto efektem. Byli jsme první česká zlatnická dílna, která tyto kameny má ve své nabídce. V našem kamenném obchodě Vám je rádi předvedeme.
Jsou diamanty jediné bílé přírodní kameny?
Nejsou. I diamanty mají různé barvy, přičemž bílá je ta nejoblíbenější. Existují bílé safíry, přírodní zirkony a další kameny. Brilianty však mají nejvyšší lesk a tvrdost, proto jsou nejvíce ceněny. Do šperků s větším centrálním kamenem zasazujeme často damburity, které jsou taktéž bílé a mají vysoký lesk. Cenově jsou však mnohem výhodnější, než diamanty. V soupravách obvykle používáme diamant do prstene, protože je to nejnamáhavější šperk a do náušnic a přívěsu zasazujeme damburity. Vše je samozřejmě volba zákazníka.