🔔Doprava pro zásilky nad 1500 Kč Zdarma na Balíkovnu 🔔
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Zajímavosti
  4. Historie diamantu jako drahého kamene pro zásnubní prstýnky
01.09.2018
Zajímavosti

Historie diamantu jako drahého kamene pro zásnubní prstýnky

Muž poklekne na koleno před svou potenciální nevěstu, v ruce drží otevřenou krabičku s prstýnkem a zeptá se na otázku, kterou každá zamilovaná žena chce slyšet: „Vezmeš si mne?“. Pokud je odpověď „Ano“, nevěsta si navlékne prstýnek.

Tato tradice má kořeny již ve starověkém Římě. Ženy nosily prstýnky přidělané k malým klíčům na znamení toho, že patřily nějakému muži.

První zásnubní prsten s diamantem

Arcivévoda Maxmilián v roce 1477 požádal svou milovanou Marii Burgundskou o ruku prstenem s diamantem. Historici toto datum považují jako první doložené zásnuby, kde se v hlavní roli objevil diamantový zásnubní prsten. Od té chvíle se taková žádost stala trendem mezi šlechtou.

Zásnubní prsteny s drahými kameny

Kromě zásnubních prstenů s diamantem snoubenci žádali o ruku také s prsteny s jinými drahými kameny. Populární byly kameny opracované do tvaru květin. Ve viktoriánské éře pokračoval trend párování diamantů s dalšími drahými kameny.

Otevření diamantových dolů v Africe znamenal boom

V 19. století otevřela americká firma De Beers doly na těžbu drahokamů. Bohužel s ekonomickou krizí a světovou válku klesla poptávka po diamantech dramaticky. Proto se společnost rozhodla investovat ve velkém do marketingových kampaní. Zaplatili filmové hvězdy a ty fotily ověšené diamanty. Díky agresivním reklamám vzrostl zájem o diamanty během několika let o 50 %.

Ale až v roce 1947 se firma De Beers stala světoznámou, kdy se začala psát její role v životech snoubenců – určila zásnubní prsten s diamantem jako ten pravý zásnubní prsten, se kterým se žádá o ruku.

„Diamonds are forever“ tato malovaná reklama spustila trend, který funguje do dnešních dnů.

Diamonds are forever = Diamanty jsou navždy. Symbol věčné lásky a věčného manželství. Proto se prodeje prstenů s diamanty díky kampani zvýšily. V dnešní době, i díky této staré reklamě, už bereme takové zásnuby jako luxusní standard.

Moderní design zásnubních prstenů s diamantem

Vyberte si podle svého vkusu, můžete kombinovat různé materiály prstenů s vloženým diamantem. Vyberte pro svou snoubenku jemný prsten z bílého zlata s diamantem.

Nabízíme velké množství zásnubních prstýnků, přesvědčte se sami >>>

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
🍀Nepropásněte novinky a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit.

2014-2020 © OK-šperky.cz - Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz