🔔Doprava - AKCE 🎁🍀Doprava od 1500 Kč zdarma nebo 59 Kč🔔
  1. Úvod
  2. Otázky

Řetízky na nohu

https://www.ok-sperky.cz/Retizky-z-chirurgicke-oceli-c2_15_2.htm

Otázky a odpovědi

Jestliže si nejste jisti svými velikosti, objednejte raději prsteny bez rytiny.

1)Pro zákazníky kteří již mají prsteny od nás a ztratí ho. Je možné objednat jen jeden.
Objednejte přes Eshop a do poznámky napište že požadujete jen jeden , prsten a který. Cenu upravíme ručně.Spolu s objednávkou zašlete vaše číslo objednávky prvních prstenů nebo naskenovaný daňový doklad.

2)Jestliže požadujete úpravu prstenů které nabízíme na www a jsou na zakázku je třeba nejprve konzultovat online (mailem).
Některé úpravy jsou možné ale některé ne a pro to je třeba konzultovat. Zašlete nejdříve dotaz mailem a určitě vám bude odpovězeno.
To platí také o prstenech na zakázku které nenabízíme na www ale je možné že je vyrobíme.
Z důvodu nekorektního chování některých zákazníků je posléze možná objednávka jen v kamenném obchodě na Kladně. Online objednávka není možná.
Jestliže máte domluveno udělejte si rezervaci návštěvy prodejny a vše domluvíme přesně na místě.

3) Jak postupovat při reklamaci
Zboží pečlivě zabalte a zašlete na adresu naší firmy buď doporučeně nebo jako cenné psaní. NEPOSÍLEJTE zboží na dobírku! Taková zásilka nebude převzata. Doporučujeme zboží pojistit na částku odpovídající ceně zboží. Ke zboží přiložte pořizovací doklad a průvodní dopis s informací o závadě.

4) Jak zjistím aktuální stav mé objednávky
Zákazníky vždy informujeme formou e-mailové zprávy. Po učinění objednávky Vám přijde souhrnný email se soupisem vybraného zboží, jeho cenou a informací o pravděpodobném termínu dostupnosti a odeslání. Přímo v den expedice zásilky pak budete opět informováni o odeslání zboží k Vám. Pokud budete mít v průběhu celého procesu jakýkoliv dotaz na stav objednávky či jinou věc, neváhejte a kontaktujte nás na email či telefon. Jsme tu pro Vás!

5) Jaká je záruka
Právo z vadného lze uplatnit po dobu 24měsíců od převzetí. Záruka se vztahuje na skryté vady, které se projeví v průběhu záručního období. Nevztahuje se na běžné opotřebení výrobku.

6) Rytiny
A)Nabízíme tiskací okrasné písmo. Rytina se provádí do vnitřku prstenu. Máte-li zájem o rytinu, objednejte prsteny včetně rytiny, do kolonek objednávky uveďte požadovaný text. Standardní rytina vás přijde na 150 Kč (tj. 300 Kč za oba prsteny). Nemusíte se obávat, že by nějak zásadně požadavek rytiny prodlouží dodací dobu.
B) Ve všech prstenech je logo výrobce. Naše firma vyrábí a prodává jen značkové prsteny, a proto jsou veškeré prsteny chráněny ochranou známkou výrobce.
C) Rytina do wolframu se provádí laserem a stojí 500 Kč jeden prsten. Dodací lhůta se prodlouží o14-20 dní. Na těchto prstenech nelze provést změnu rytiny.

  • Délka textu může být 25 znaků , včetně mezer. Na menší velikosti raději méně.
  • Náš-Font. Jiný font nelze požadovat.Ě

Náš-Font. Jiný font nezle požadovat.

Náš Font písma

Prsteny upravené na přání zákazníka nelze vrátit ve 14 denní lhůtě.

Jestliže si nejste jisti velikostmi, doporučujeme prsteny bez rytiny. Rytina jde dodělat kdykoliv po vyzkoušení.

Dodělání rytiny na vaše prsteny:
Prsteny zabalte a zašlete spolu s dopisem kde vše popíšete, že požadujte dodělat rytinu at....
Zasílejte na adresu:
Jaroslav Nešleha
Ocelnictví
Ivana Olbrachta 63
Kladno
27201
Cena:
1)Ocelové prsteny 300 Kč za pár + Poštovné (Odeslání zpět asi 3-5 Dní)
2)Titanové prsteny 300 Kč + Poštovné (Odeslání zpět asi 3-5 Dní)
3)Wolframové prsteny 1000 Kč + Poštovné (Odeslání zpět asi 3 Týdny)
Č.u-Pro Českou republiku: 2100136262/2010
Č.u-Pro Paltbu v EURO: 2001042420/2010 (IBAN:CZ68 2010 0000 0020 0104 2420/BIC:FIOBCZPPXXX)

Variabilní symbol použijte č. objednávky.

7) Výměna prstenů
Pokud jste omylem objednali špatné velikosti, výměna je možná u prstenů bez rytin, briliantů a zlatem. Jestliže máte prsteny s rytinou a potřebujete vyměnit velikost, kontaktujte nás buď telefonicky nebo mailem.- výměna velikosti bez rytiny: Pouze poštovné- výměna velikosti s rytinou Prsteny s IP Prsteny s IP Pokovením s rytinou nelze vyměnit.(Barvené)- výměna prstenů s brilianty, zlatem dohodou.(Musí se udělat nový prsten ale lze použít zlato a diamanty z vašeho prstenu)- wolframové prsteny s rytinou nelze vyměnit- prsteny 3D Titanium s rytinou nelze vyměnit-Zvětšení nebo zmenšení snubních prstenů z materiálu damasteel : Jeden prsten 600 Kč + Poštovné.

8) Velikosti prstenů
Vždy doporučujeme zajít do zlatnictví a nechat se přeměřit. Je to pro kontrolu a pro vaši jistotu, že objednáte správné velikosti. Používáme jen standardní velikosti používané v EU. JESTLIŽE NEMŮŽETE SE NECHAT ZMĚŘIT,DOPORUČUJEME ZAKOUPIT MĚŘÍCÍ PÁSEK.
JE TO NEJSPOLEHLIVĚJŠÍ METODA DOMÁCÍHO ZMĚŘENÍ.
Zákazník ručí za uvedené velikosti v objednávce.

9) Naše dodací lhůta
Každý den se snažíme, aby zboží k zákazníkovi dorazilo, co nejdříve. Šperky skladem Vám dodáme do 3 pracovních dnů. Ostatní šperky a snubní prsteny na zakázku mají dodací lhůtu uvedenou 14 - 30 dnů. Je uvedeno vždy u konkrétního modelu. Pokud má objednávka zpoždění, můžete ji kdykoli bezplatně stornovat.

10) Naše šperky
Nabízíme šperky z celého světa, převážně z USA, a to jen od prověřených dodavatelů. Specializujeme se na šperky z chirurgické oceli, titanu a wolframu. Dále pak vyrábíme snubní prsteny z chirurgické oceli, titanu s brilianty, drahými kameny, a perlami. Spolupracujeme s českými klenotníky.

11) Úhrada a odeslání zboží
Podporujeme všechny běžné způsoby dodání a plateb. Doprava na poštu a balíkovny nad 2000 Kč je zdarma. Od 4000 Kč požadujeme zálohu 50%.


12) Vaše objednávka
V okamžiku, kdy ji přijmeme, obdržíte automatické potvrzení. Poté (do 1 pracovního dne) Vám osobně potvrzujeme převzetí a vyřízení objednávky a datum doručení.

13) Jak čistit ocelové, titanové a wolframové šperky?
Stačí použít mýdlovou vodu a kartáček nebo hadřík. Poté opláchněte vodou a vysušte. Nikdy nepoužívejte k čištění zubní pastu, silné saponáty a chemikálie! Doporučujeme také odnést jednou za rok Vaše šperky k vyčištění do klenotnictví.13) Upozornění Jestliže máte náročnou práci na ruce , doporučujeme snubní prsteny bez IP barvení.

14) Titan Jakou barvu má titan?
Stručně řečeno, titan je bílý kov s kouřovým odstínem v uhlově šedé. Jeho přirozená barva je tmavší než stříbro nebo bílé zlato. Je titanu prsten odolné proti poškrábání?
Rádi bychom řekly, "ano!", ale není to tak. Stejně jako jakýkoli jiný prsten, bude prsten z titanu nakonec lehce poškrábaný a může vykazovat známky oděru od každodenní nošení. Nabízíme celoživotní obnovení povrchu(týká se značky Altar) jako součást naší záruky pro zákazníky, kteří si zakoupí svoje prsteny prostřednictvím tohoto E-shopu. Jde prsten v případě nouze přeříznout? Ano, jde. Dokonce i silnější titanové slitiny lze řezat bez větších obtíží. Provedli jsme test na 6AI/4V se základní ruční frézou, a přeříznuto pod 2 minuty. Co když můj prsten nesedí? Pokud jste omylem objednali špatnou velikost, výměna je možná jak bez rytin tak i s rytinou. Jestliže máte prsteny s rytinou a potřebujete vyměnit velikost, kontaktujte nás buď telefonicky nebo mailem. Vaše prsteny jsou dodávány s "Comfort Fit"? Všechny naše prsteny mají hrany mírně zaoblené a hladké, aby se zabránilo zranění o ostré hrany. Většina našich prstenů je řemeslně velmi dobře zpracovaná a jsou vhodné ke každodennímu nošení. Mám velké klouby. Co navrhujete? Doporučujeme prsteny s větší šířkou, které budou lépe sedět na prstu. Titan má vysokou pevnost v tahu. Co to znamená? Titan má vysokou pevnost v tahu, což neznamená, že je tvrdší než ocel. Zjistíte, že prsten z titanu bude dokonale kulatý, tvar zůstane zachován a neproběhne žádná deformace, které se běžně vyskytuje u zlatých nebo stříbrných prstenů. Používáme titan G2.

15) Wolfram
Jakou barvu má Wolfram? Barva je dána dle konkrétního modelu, ale typická je černo-šedo-stříbrná barva šperků.
Je Wolfram odolný proti poškrábání?
Prsteny z wolframu nejsou nezničitelné, jsou pouze nepoškrabatelné, ale jejich tvrdost je jako u jiných tvrdých materiálů jako je například u Diamantu, dost křehký. Pokud jsou prsteny neustále nošeny není třeba se až tolik bát. Pokud se rozhodnete prsten sundávat například při práci nebo před spaním je třeba pečlivě dbát na to, aby Vám prsten neupadl na tvrdou podlahu nebo dlažbu. V takovém případě může dojít, že se prsten rozlomí nebo se může kousek vyštípnout. Ale pokud se o prsteny budete pečlivě starat, má Wolframový šperk dlouhou životnost.

Wolframové prsteny s IP pokovením:
Jedná se o iontové pokovování, které se provádí ve vakuu. V praxi to znamená, že Ionty jsou doslova nastřeleny na kov při vysoké rychlosti a pronikají přímo do materiálu. Výsledkem je vysoká odolnost proti otěru ale to neznamená že vydrží vše. Prsteny se musí chránit před mechanickým otěrem.(Mytí nádobí, práce na zahradě, nenosit rukavice, atd..)

Lze na Wolfram nechat udělat rytinu?

Rytina do Wolframu se dělá speciálním laserovým gravírováním, pokud by jste si přáli rytinu doba dodání se prodlužuje až cca o 14dní.

Wolframové prsteny na zakázku neděláme. Velikosti, které je možné objednat jsou vždy uvedeny u prstenů. Jiné nelze.

16)Může se stát, že kamínky ze šperků upadnou a ztratí se?
Jestli máte ocelový šperk s kamínky či drahými kameny, případně ocelové prsteny s kamínky od Swarovski elements, musíte být velmi opatrní, lepené kamínky by mohly při styku s jakoukoliv vodou (slanou i sladkou), krémy, spreji, parfémy a dalšími chemikáliemi. Sundávejte si prsteny před každým koupáním, sprchováním, mytí rukou nebo jen před vlhkem a velkými změnami teplot.
Mohu jako alergik nosit šperky z Wolframu? Ano Wolfram je hypoalergenní vhodná pro osoby, které jsou alergické na některé druhy kovů.
Jak mám správně pečovat o šperky z Wolframu? Co se týče péče není třeba žádné čistící pasty či chemikálie. Udržují se snadno v čistotě, neboť se mohou umývat ve vodě. Můžete na něj použít jemný kartáček, mýdlo a vodu. Na jemné doleštění využijete speciální leštící šperkařský ubrousek nebo postačí ubrousek na čištění brýlí.

17) Chirurgická ocel
Jakou barvu má chirurgická ocel? Chirurgickou ocel poznáte podle označení 316L a podle kovové barvy, která je o něco tmavší než jakou má stříbro.
Je chirurgická ocel odolná proti poškrábání? Chirurgická ocel je oproti jiným kovům o hodně tvrdší a odolnější vůči tvarovou deformacím a poškrábáním, ale nevydrží všechno a i poškrábat lze. Záleží, ale na chování majitele jestli ho nosíte při těžké práci například: zahradničení, úklid, práce s těžkými předměty. Raději šperk sundávejte. Ale lze poškrábat i při běžné činnosti kdy šperk nebudete moc často sundávat například: vaření, jízda autem nebo autobusem (chycení se tyče), spánek...
Může se stát, že kamínky ze šperků upadnou a ztratí se
A)Jestli máte ocelový šperk s kamínky či drahými kameny, případně ocelové prsteny s kamínky od Swarovski elements, musíte být velmi opatrní, lepené kamínky by mohly při styku s jakoukoliv vodou (slanou i sladkou), krémy, spreji, parfémy a dalšími chemikáliemi. Sundávejte si prsteny před každým koupáním, sprchováním, mytí rukou nebo jen před vlhkem a velkými změnami teplot.
B)Naše značka Altar je vyráběná zde v ČR .Do prstenů kameny fasujeme a tudíž jsou odolnější na vypadávání kamenů než sériové výrobky ostatních značek. Šperky odkládejte i v době spánku, by mohly při spánku utrpět újmu kamínky, ale mohl by se i poškrábat.
Mohu nosit šperky při sportu? Nenoste šperky při sportu především to platí pro šperky s kameny i kov mohou při sportovních aktivitách utrpět mechanické poškození, poškrábání a při pocení neoxiduje a nereaguje na tělní tekutiny, takže barvu nezmění. Mohu jako alergik nosit Chirurgickou ocel? Ano chirurgická ocel je hypoalergenní vhodná pro osoby, které jsou alergické na některé druhy kovů.
Čemu se vyvarovat, aby se mi šperk nezničil? Pro skladování šperků využívejte oddělené prostory. Nejvhodnější je používat šperkovnici nebo alespoň látkové pytlíky, které oddělí jednotlivé šperky od sebe. Sundávejte šperk, pokaždé když budete v kontaktu z různými tekutinami nebo chemikáliemi. Šperky z chirurgické oceli nejsou náchylné na kontakt s vodou, výjimkou však je pokud jde o šperk, který obsahuje lepené kamínky.

Složení naší oceli.

18)Karbonové šperky
Jakou barvu má Karbon? Barvu má černou a nejkvalitnější karbon má při pohledu povrch až tak zajímavý, že vytváří 3D efekt. Především materiál mění svůj vzhled, podle úhlu dopadu světla, což je skutečně originální. Je Karbon odolný? Karbonové vlákno je materiál, který je extrémně lehký a extrémně odolný. Karbon je unikátní kompozitní materiál z uhlíkových vláken, s pryskyřicí nebo titanu tyto spojení dodává šperkům větší lehkost než jakou má například plast, ale přitom je pevný jako ocel. Nejsilnější karbon je dokonce pětkrát pevnější, než ocel a přitom stále lehčí, než hliník. Šperky z Karbonu budou mít dlouho životnost. Může se stát, že kamínky ze šperků upadnou a ztratí se? Jestli máte Karbonový šperk s kamínky či drahými kameny, případně Karbonové prsteny s kamínky od Swarovski Elements, musíte být velmi opatrní, lepené kamínky by mohly při styku s jakoukoliv vodou (slanou i sladkou), krémy, spreji, parfémy a dalšími chemikáliemi vypadnout. Sundávejte si prsteny před každým koupáním, sprchováním, mytí rukou nebo jen před vlhkem a velkými změnami teplot. Mohu jako alergik nosit šperky z Karbonu? Karbon je nemagnetický, chemicky odolný, odolný vůči vlivům počasí, tepelně izolační, a velice lehký, tuhý a pevný. Ale je nealergický (v ojedinělých případech by alergie být mohla). Vyroben je z uhlíkových vláken a poté buď s Titanem anebo Pryskyřicí. Jak mám správně pečovat o šperky z Karbonu? Co se týče péče není třeba žádné čistící pasty či chemikálie. Udržují se snadno v čistotě, neboť se mohou umývat ve vodě. Můžete na něj použít jemný kartáček, mýdlo a vodu. Na jemné doleštění využijete speciální leštící šperkařský ubrousek anebo postačí ubrousek na čištění brýlí. Lze na Karbonu nechat udělat rytinu? Rytina do Karbonu s Titanem se dělá diamantovým hrotem, pokud by jste si přáli rytinu doba dodání se prodlužuje cca o 3 dny. Do čistého karbonu negravírujeme.

19) IP Pokovení (Pozlacení, Barevnost)
Wolframové, titanové nebo ocelové prsteny s IP pokovením se musejí sundávat na veškerou práci a nesmějí přijít do styku s žádnými předměty, které mohou poškodit IP pokovení . (Mytí nádobí, veškeré ruční práce, aj.) Jestliže nejste prsteny ochotni sundávat, nedoporučujeme Vám nákup prstenů s IP pokovením. Upřednostněte raději prsteny v kombinaci s pravým zlatem nebo čisté bez IP pokovení.

20) Osobní odběr
Zboží si můžete osobně vyzvednout na adrese: Ocelnictví, Ivana Olbrachta 63, Kladno 272 01.

Prohlédnou lze to zboží, které je vystaveno na prodejně.

Novinky z našeho blogu

Jak pečovat o stříbrné šperky
Jak pečovat o stříbrné šperky
Stříbro je krásný a odolný kov, ale může se časem zašpinit a zoxidovat. Správná péče o stříbrné šperky vám pomůže udržet je zářivě čisté a lesklé. číst celé
Jakou velikost náramku
19.07.2023 Rady
Jakou velikost náramku
Náramky by měli být, tak aby Vám na ruce pohodlně držel, neškrtil a nepadal. Ze všeho nejdřív si změřte obvod zápěstí, který Vám napoví ideální veliko... číst celé
Ocelové náramky se sladkovodními perlami
Ocelové náramky se sladkovodními perlami
Šperky se sladkovodními perlami jsou vracející se trend pro rok 2023. Není se čemu divit, jsou elegantní a vhodné pro každou příležitost. Dříve byly p... číst celé
Vonné svíčky s náhrdelníky Harry Potter ve sběratelském hrníčku
Vonné svíčky s náhrdelníky Harry Potter ve sběratelském hrníčku
Stále čekáte až vám přijde dopis z Bradavic a stanete se součástí světa kouzel? Sójové vonné svíčky Harry Potter s náhrdelníkem jsou originálním dárke... číst celé
🍀Nepropásněte novinky a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit.

2014-2020 © OK-šperky.cz - Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz